Oren Genealogy Services

בניית אילן יוחסין

מדוע כדאי להיעזר במומחה גנאולוג לבניית אילן יוחסין?

יותר ויותר אנשים מחליטים כי חשוב להם לבנות אילן יוחסין. אפשר לראות את המגמה, בניית עץ משפחה הופכת לדבר נפוץ  ומקובל וזאת מכיוון שאנשים מבינים כי המשפחה שלהם ובוודאי משפחת המוצא הנה בעלת ערך עצום לחייהם הפרטיים.

תחום הגנאלוגיה הולך וצובר תאוצה והוא כולל מידע אודות היסטוריה ואילן היוחסין של משפחות ואנשים בודדים. תחום זה רלוונטי מאוד למחקר היסטורי, הוצאת דרכונים זרים, הוכחת בעלות על רכוש מבחינה משפטית ועוד…

העניין הוא שככל שיותר אנשים בונים אילני יוחסין כך יותר ויותר אנשים נתקלים בקשיים ומגלים כי הבנייה של האילן  היוחסין היא סבוכה ומצריכה אדם מקצועי לטיפול במשימה. 

הכנת אילן יוחסין
FULOP and Others

כיצד בונים עץ אילן יוחסין?

אם כן, כמו בכל דבר גם בבנייה של אילן יוחסין כדאי לפנות אל מומחה גנאלוג שיסייע לכם בכך. אם תפנו אל גנאלוג (זה שם המומחה לבניית אילני יוחסין) כך שהבנייה של האילן היוחסין תהיה מקצועית והרבה יותר פשוטה. אילן היוחסין יהיה הרבה יותר מדויק ואלו הם יתרונות אשר אי אפשר להתעלם מהם.

בשביל לבנות אילן יוחסין איכותי ונכון, חשוב לעבוד לאט וביסודיות. היתרון שבפניה לגנאלוג מומחה הוא שאיש מקצוע זה יוכל לאפשר לנו להגיע למחקר מעמיק ומקצועי יותר. חשוב שניתן לגנאלוג שאנחנו שוכרים את השירותים שלו כל קצה חוט שיש לנו משמות משפחה ושמות פרטיים ועד תמונות או תעודות ישנות.

האם אפשר לבנות אילן יוחסין בעזרת האינטרנט?

אין ספק כי האינטרנט שינה את האופן שבו אנו חיים ואפשר לראות כי כיום חלק מרכזי מחיינו מתקיים בעזרת האינטרנט. העניין הוא שהאינטרנט הוא לא פתרון קסם לכל נושא והדבר בא לידי ביטוי למשל בנושא של הקמת אילן יוחסין. במשפחה

חשוב להבין ולדעת כי אי אפשר להסתמך על  חיפוש באמצעות האינטרנט בבניית אילן היוחסין וזאת מכיוון שאין שם נתונים לגבי אנשים ומשפחות המוצא לדוגמא האינטרנט אינו מחזיק נתונים על הסבא רבא שלנו או על האבא שלו ולכן מי שבונה על האינטרנט במטרה לבנות אילן יוחסין יתבדה מהר מאוד ויבין כי הדבר אינו אפשרי ויש לנקוט בגישה שונה לבניית אילן היוחסין.

האם יש הבדל בין בניית אילן יוחסין ובין עבודת שורשים?

רבים מכירים את הנושא של אילנות יוחסין מעבודת השורשים של ילדיהם. אם כן אין ספק כי עבודת שורשים היא דגם מוקטן של אילנות יוחסין, אך האמת היא שיש פער עצום בין עבודת השורשים ובין בניית אילן יוחסין.

כאשר אילן היוחסין נבנה על ידי גנאלוג מומחה ההבדל בינו ובין עבודת השורשים הוא עצום. הגנאלוג מתשאל מתחקר את האילן לפני הבנייה, בודק ומברר בארכיונים עובד  בצורה מעמיקה ויסודית ויוצר אילן מושקע עם הרבה יותר פרטים מדויק. המבוססים על עבודת התחקיר הגנאלוג מגיע לתוצאות שונות ומעמיקות לחלוטין מעבודת השורשים ולכן מומלץ כל כך לפנות אליו ולא להסתפק בעבודת שורשים אשר נעשתה על ידי ילד או ילדה אשר אין להם מומחיות לנושא זה.

מדוע נדרש לבניית אילן יוחסין גנאלוג מקצועי ובעל ניסיון?

רבים שואלים כיצד לבחור את הגנאלוג הטוב ביותר לבניית אילן יוחסין? אם כן, חשוב להבין כי לניסיון יש משקל עצום במקצועיות של הגנאלוג.  גנאלוג בעל ניסיון מקושר לספריות ארכיונים והוא נמצא בקשר עם אנשי מקצוע אחרים בתחום.

ככל שהגנאלוג יותר מנוסה כך הסיכוי שהוא ייצור אילן יוחסין ברמה גבוהה עולה ועולה. גנאלוג מנוסה ראה כבר את כל ההקשרים ויצר אילנות ברמה גבוהה הרבה יותר מאשר גנאלוג חדש אשר אין לו ניסיון בתחום.

לכן כאשר אתם באים לבחור את הגנאלוג אל תתביישו ושאלו אותו כמה שנים הוא עוסק בתחום ומה ניסיונו? כך תדעו כי אתם בוחרים את הגנאלוג הטוב ביותר והמנוסה ביותר וכבר אמרנו כי גנאלוג מנוסה שווה זהב ולכן כל כך כדאי לשים על נקודה זו דגש רב.

כיצד עובד הגנאלוג בבניית אילני יוחסין?

אז כיצד מבצע הגנאלוג את העבודה שלו? אם כן הגנאלוג מתשאל ומתחקר אותכם משתמש במאגרי מידע, בראיונות עם המשפחה ביכולות המחקר שלו ובהבנה העצומה שלו את נושא אילנות היוחסין בכדי ליצור תמונה שלמה של המשפחה שלכם. עליכם להבין כי אדם מן הישוב יתקשה לחקות את עבודת הגנאלוג וזאת מכיוון שהוא לא למד את הנושא ואין לו את היכולות שיש לגנאלוג.

כמובן שלפני שאתם בוחרים גנאלוג כדאי לברר עמו כיצד הוא עובד והאם יש לו את הידע המתאים בכדי לבנות את אילן היוחסין של המשפחה שלכם וכך לספק לכם מידע רב ערך על ההיסטוריה המשפחתית שלכם, מידע שרק כך תצליחו להשיגו.

איזה חלק במשפחה שלנו הכי ייהנה מאילן היוחסין שנבנה?

אין ספק כי כל אדם במשפחה שלכם ייהנה מאילן היוחסין שתבנו, אך אין גם ספק כי בסופו של יום הילדים שלכם יהיו הגורם אשר הכי ייהנה מאילן היוחסין. תארו לכם כי פתאום הילד שלכם מגלה כי אבי סבו היה מדען בעל שם או קצין בכיר בצבא ותבינו כי לאילן היוחסין יש השפעה עצומה גם עליכם ובטח על הילדים שלכם.

 

צביקה אורן גנאולוג מומחה בהכנת עץ משפחה

במשך השנים רכשתי ידע וניסיון בתחומים שונים של המחקר הגנאלוגי: חיפוש רשומות, פענוח מסמכים ומצבות, עריכת ראיונות אישיים, גילוי מגילות יוחסין, יצירת קשר עם קרובים ואנשים בעלי ידע רלוונטי, איסוף הממצאים וארגונם, העברת מסמכים ותמונות למדיה דיגיטלית (לרבות הכנת עותקי גיבוי), וכן הפקת ספר משפחה (עברית או אנגלית) על בסיס החומר שנאסף.

במסגרת המחקרים הגנאלוגיים ובניית עצי משפחה אני אוסף נתונים ומחפש עוד נתונים ומידע במקורות מידע דיגיטליים: מאגרי המידע של “יד ושם”, מנועי חיפוש, איתור מצבות, ארכיונים שונים, רשומות הגירה, מסמכים בדבר שינויי שם ועוד. אני מקיים שיחות וראיונות עם אנשים לצורך המחקר הגנאלוגי. בסיום איסוף הנתונים אני מעבד מידע הקשור למחקר השורשים הרלוונטי . והכול – כדי לגלות את מגילות היוחסין וכדי לאסוף את המסמכים והתמונות, לתיעוד שמירה ובניית עץ המשפחה.

מוזמנים לצור איתי קשר צביקה אורן – גנאולוג מומחה 0525696309

דילוג לתוכן