Oren Genealogy Services

האם אפשר ליצור עץ משפחה לבד?

משפחה היא דבר מרכזי וחשוב בחיים שלנו

ישנו פתגם ידוע אומר "אמור לי מאין באת ואגיד לך מי אתה". קשה להתעלם מן העובדה כי רובנו לא מכירים את עץ המשפחה שלנו. חלקנו לא מכירים או יודעים מי היו הסבא וסבתא רבא שלנו שלא לדבר על דורות יותר מוקדמים של המשפחה שלנו.

מכיוון שיש חשיבות עצומה בהיכרות עם המשפחה שלנו בכדי להבין את ההווה שלנו ההמלצה היא ליצור עץ משפחה אשר יקיף את ההיסטוריה המשפחתית שלנו. השאלה העולה אצלכם בוודאי, הינה האם אוכל לייצר עץ משפחה בעצמי? התשובה היא שזו משימה מאוד מורכבת וקשה ולכן כדאי להתייעץ עם בעל מקצוע מומחה שיסייע לנו בכך.

אילו עדות יכולות ליצור עץ משפחה?

יש אנשים רבים אשר חושבים כי תבנית עץ משפחה מתאימה רק לעדה מסוימת למשל רק לפולנים או לעיראקים. אין זה משנה מאיזה עדה אתם מגיעים. עליכם לדעת כי אפשר ליצור עץ יוחסין לכל עדה ועדה. אין הבדל בנושא זה בין עדות אשכנז ובין עדות המזרח ולכן לא משנה לאיזה עדה אתם משתייכים כדאי לכם לחשוב על האופציה של יצירת עץ משפחה אשר יהווה את נקודת המוצא להיסטוריה המשפחתית שלכם.

FULOP Erzsebet
FULOP Erzsebet

כמה דורות אחורה ניתן להגיע עם עץ שורשים משפחתי ?

לא סתם לומדים היסטוריה בבית הספר וזאת מכיוון שלהיסטוריה יש קשר ישיר להווה ולעתיד שלנו. באותה נשימה יש לציין כי ההיסטוריה המשפחתית לא פחות חשובה מן ההיסטוריה של העם שלנו וגם לה יש השפעה עצומה על ההווה והעתיד שלנו.

כאן עולה השאלה כמה אחורה אפשר להגיע ולבנות עץ משפחה? אם כן אתם צריכים להבין כי, ברוב המקרים, אפשר ללכת מספר דורות אחורה (כמובן שהדבר תלוי במקורות המידע הזמינים). אך אין ספק כי בעזרת עץ משפחה מקיף תוכלו להכיר את המשפחה שלכם טוב יותר. זהו נתון חשוב ביותר אשר מרגש כל אדם ואדם ולא משנה מה מינו, דתו או מוצאו.

האם כדאי לי להיעזר בתוכנת עץ משפחה בשביל ליצור עץ שורשים משפחתי?

כאשר אנו מדברים על יצירת עץ שורשים משפחתי ועל חיפוש אילן יוחסין רבים בוודאי חושבים על תוכנות שונות המסייעות בבניית עצי משפחה. תוכנות אלה, אם בהתקנה מקומית ואם בשימוש דרך אתר האינטרנט של החברה אכן עוזרת לבנות עץ משפחה ולחפש נתונים רלוונטיים לחקר אילן היוחסין.

אין ספק כי תוכנת עץ משפחה הינה כלי נוח וזמין שאפשר לעשות בו שימוש, אך שימו לב הוא אינו מהווה תחליף לעץ משפחה מורחב והוא אינו יכול ליצור את עץ המשפחה שלי ולכן כדאי לנקוט בצעדים נוספים פרט להצטרפות לאתר זה וכך ליצור עץ משפחה איכותי, מקיף, מעניין, מקורי ואמיתי אשר יאפשר לכם להכיר את המשפחה שלכם לעומק.

מדוע גנאלוג הוא הפתרון הטוב ביותר ליצירת עץ משפחה?

לאחר שציינו כי אי אפשר להסתמך יתר על המידה על תוכנת עץ משפחה עולה השאלה מה כן אפשר לעשות? גנאלוג הוא חוקר שורשי המשפחה. הגנאלוג יבצע את המחקר הנדרש עבורכם ויבנה עבורכם את עץ המשפחה שלכם. הגנאלוג אמון על יצירה של עץ יוחסין. במהלך עבודתו יאסוף הגנאלוג תמונות משפחה, ילך למקורות מידע, יראיין את חברי המשפחה ויעשה כל מאמץ בכדי ליצור עץ משפחה שלם ככל הניתן.

לכן אם אתם רוצים ליצור עץ משפחה מורחב כדאי לכם לפנות אל גנאלוג מקצועי ומומחה בתחומו ולהיעזר בו וכך תוכלו להבין את עץ המשפחה שלכם לעומק ולדעת בדיוק מאין באתם. מידע זה ערכו לא יסולא בפז ולכן אפשר לטבוע את הסיסמא שבשביל יצירת עץ משפחה צריך תמיד לפנות אל גנאלוג.

כיצד אוכל לבחור גנאלוג מקצועי וטוב בשביל שיעזור לי ליצור עץ שורשים משפחתי?

אם אתם רוצים לבחור גנאלוג ברמה גבוהה בשביל עץ משפחה כדאי לכם לבחון עצי משפחה קודמים שהגנאלוג יצר. עליכם להסתכל על עץ משפחה שהגנאלוג בנה בעבר ולראות כמה העץ מדויק וכמה אחורה הוא הולך. ברגע שתבחנו את עץ המשפחה או עצי המשפחה שהגנאלוג יצר בעבר תוכלו לדעת האם הוא מומחה בתחומו והאם כדאי לבחור בו או בגנאלוג אחר.

צביקה אורן גנאולוג מומחה בהכנת עץ משפחה

במשך השנים רכשתי ידע וניסיון בתחומים שונים של המחקר הגנאלוגי: חיפוש רשומות, פענוח מסמכים ומצבות, עריכת ראיונות אישיים, גילוי מגילות יוחסין, יצירת קשר עם קרובים ואנשים בעלי ידע רלוונטי, איסוף הממצאים וארגונם, העברת מסמכים ותמונות למדיה דיגיטלית (לרבות הכנת עותקי גיבוי), וכן הפקת ספר משפחה (עברית או אנגלית) על בסיס החומר שנאסף.

במסגרת המחקרים הגנאלוגיים ובניית עצי משפחה אני אוסף נתונים ומחפש עוד נתונים ומידע במקורות מידע דיגיטליים: מאגרי המידע של “יד ושם” , מנועי חיפוש, איתור מצבות, ארכיונים שונים, רשומות הגירה, מסמכים בדבר שינויי שם ועוד. אני מקיים שיחות וראיונות עם אנשים לצורך המחקר הגנאלוגי. בסיום איסוף הנתונים אני מעבד מידע הקשור למחקר השורשים הרלוונטי . והכול – כדי לגלות את מגילות היוחסין וכדי לאסוף את המסמכים והתמונות, לתיעוד שמירה ובניית עץ המשפחה.

אתם מוזמנים לצור איתי קשר צביקה אורן – גנאולוג מומחה 0525696309

דילוג לתוכן