Oren Genealogy Services

הכנת עץ משפחה

הכנת עץ משפחה – על מה לשים דגש?

יותר ויותר אנשים מבינים כי החיים הם לא רק ההווה או העתיד אלא גם העבר. אין ספק כי בישראל לעבר יש משמעות עצומה וזאת מכיוון שהגענו ארצה ממקומות שונים בעולם והדבר מייצר אתגר בשונה  ממשפחה של  בחור אנגלי שמשפחתו חיה באנגליה במשך דורות על גבי דורות ולכן אין קושי להתחקות אחר ההיסטוריה ועץ המשפחה של אותו בחור.

לעומת זאת משפחה ישראלית  שמשפחת המוצא הגיעה מתימן, רוסיה, ארה"ב או כל מדינה אחרת הדבר מורכב יותר להתחקות אחר ההיסטוריה המשפחתית של אותה משפחה. אם אתם רוצים להכין עץ משפחה וכך להבין מאין באתם אתם צריכים להבין כי מדובר במלאכה מורכבת אשר דורשת ידע והבנה בתחום שנקרא גנאלוגיה. כאשר אתם מכינים את העץ אתם צריכים לשים דגש על האמת ההיסטורית ולוודא כי אין טעויות בעץ וזאת מכיוון שלכל פסיק בעץ יש משמעות והשפעה על העבר שלכם. 

הכנת עץ משפחה
FULOP and Others

האם לכל אדם אפשר ליצור עץ משפחה?

יש אנשים אשר חושבים כי הם לא יכולים ליצור עץ משפחה והם מאמינים כי הם לעולם לא יגלו את ההיסטוריה המשפחתית שלהם. אם כן זו טעות חמורה. עליכם לדעת כי כל אדם יכול ליצור עץ משפחה אם הוא פונה למומחה  לגנאלוג בתחום. עליכם להבין כי בניית עץ משפחה לבד זה דבר מאתגר מאוד ופעמים רבות הוא נבנה בצורה לא מקצועית. להכין עץ משפחה עם גנאלוג מומחה בניית עץ משפחה תעשה בצורה מקצועית קלה ופשוטה יותר ולכן אם אתם רוצים ומעוניינים ליצור עץ משפחה מדויק מעמיק ומקצועי כדאי לכם לפנות אל גנאלוג שיסייע לכם במשימה זו ויצליח לבנות עץ משפחה בהתאם להיסטוריה שלכם.

כיצד עץ משפחה קשור לחיי היום יום?

אצל אנשים רבים עולה השאלה האם יש השפעה לבניית עץ משפחה על ההווה והשאלה נלווית אליה היא מה נותן למעשה עץ משפחה ומדוע כדאי לנו כל כך להשקיע בו? 

חשוב להבין כי לעבר שלנו יש השפעה על ההווה המשפחתי שלנו. אדם אשר מכיר את ההיסטוריה המשפחתית שלו יודע מהיכן הוא הגיע  ומהן ההשפעות של העבר והילדות עליו. למעשה אפשר לקשור בצורה ישירה בין חינוך (למשל חינוך ילדים) ובין היכרות עם ההיסטוריה המשפחתית שלנו ולכן הנושא של עץ משפחה הוא כה משמעותי ויש לו השפעה אדירה על חיי המשפחה שלנו וזו סיבה נוספת מדוע כל כך כדאי להכין ולבנות עץ משפחה.

האם אפשר להכין עץ משפחתי לבד?

לאחר שדיברנו על החשיבות של עצי משפחה אתם בוודאי רוצים לדעת איך יוצרים עץ משפחה והאם זה אפשרי לעשות זאת לבד? אם ברצונכם להכין לבד עץ משפחה חשוב להבין כי בניית של עץ  משפחה היא מקצוע לכל דבר הדורש מומחיות אדירה.

אם אתם מעוניינים בעץ משפחתי מקצועי ומדויק, כפי שלא הייתם מעיזים לטפל בבעיות מומחה בבית שלכם לבד, כך חשוב להבין כי עדיף לכם לבקש את עזרתו של חוקר גנאלוג מומחה. יש הבדל עצום בין עץ משפחה הנוצר על ידי גנאלוג מומחה ובין עץ משפחה הנוצר באופן חובבני. לכן אם אתם רוצים ליצור עץ משפחה כדאי לכם לפנות אל גורם מקצועי גנאלוג ולהיעזר ביכולות שלו וכך ליצור ולהציג את עץ המשפחה שלכם לעולם ולהתחבר לשורשים המשפחתיים שלכם.

כיצד אבחר את הגנאלוג הטוב בשוק לבניית עץ משפחה?

אין ספק שיש משמעות לשאלה לאיזה גנאלוג אתם פונים  כשאתם רוצים לבנות עץ משפחה וככל שהגנאלוג יותר מקצועי כך יהיה לכם עץ משפחה ברמה יותר גבוהה. לכן עולה השאלה איך נבחר את הגנאלוג הטוב ביותר עבורנו?

אם כן כאשר אתם באים לבחור גנאלוג  לבניית עץ משפחה אתם צריכים לשים לב לניסיון שלו. עוד דבר שכדאי לכם לעשות זה לבחון עצי משפחה קודמים שהוא בנה וכך לראות האם יש לו את הידע והיכולות לבנות לכם עץ משפחה ברמה גבוהה. לכן יש משמעות לשאלה לאיזה גנאלוג אתם פונים  מומלץ לבצע מחקר בנוגע למקצועיות  ולניסיון של הגנאלוג לפני שאתם בוחרים בו וכך להבטיח כי עץ המשפחה שלכם יהיה ברמה גבוהה.

האם העלות של הגנאלוג היא גבוהה?

אחת השאלות החשובות היא מה העלות הכספית של גנאלוג ? ובעיקר מה העלות ביחס לתועלת, אם כן, חשוב להבין כי ביחס לעבודה שמבצע הגנאלוג אל מול התוצאות שהוא מביא לשולחן (בהנחה כי זה גנאלוג מומחה ואיכותי) העלות של הגנאלוג היא נמוכה באופן יחסי. יש ערך אדיר רגשי ומקצועי לעץ משפחה מקצועי ומדויק.

צביקה אורן גנאולוג מומחה בהכנת עץ משפחה

במשך השנים רכשתי ידע וניסיון בתחומים שונים של המחקר הגנאלוגי: חיפוש רשומות, פענוח מסמכים ומצבות, עריכת ראיונות אישיים, גילוי מגילות יוחסין, יצירת קשר עם קרובים ואנשים בעלי ידע רלוונטי, איסוף הממצאים וארגונם, העברת מסמכים ותמונות למדיה דיגיטלית (לרבות הכנת עותקי גיבוי), וכן הפקת ספר משפחה (עברית או אנגלית) על בסיס החומר שנאסף.

במסגרת המחקרים הגנאלוגיים ובניית עצי משפחה אני אוסף נתונים ומחפש עוד נתונים ומידע במקורות מידע דיגיטליים: מאגרי המידע של “יד ושם”, מנועי חיפוש, איתור מצבות, ארכיונים שונים, רשומות הגירה, מסמכים בדבר שינויי שם ועוד. אני מקיים שיחות וראיונות עם אנשים לצורך המחקר הגנאלוגי. בסיום איסוף הנתונים אני מעבד מידע הקשור למחקר השורשים הרלוונטי . והכול – כדי לגלות את מגילות היוחסין וכדי לאסוף את המסמכים והתמונות, לתיעוד שמירה ובניית עץ המשפחה.

מוזמנים לצור איתי קשר צביקה אורן – גנאולוג מומחה 0525696309

דילוג לתוכן