Oren Genealogy Services

כל מה שרציתם לדעת על גנאלוג ולא העזתם לשאול

ידע הוא כוח בחיים ופעמים רבות אנו קוראים באינטרנט מידע שלא היינו מודעים אליו ואשר שינה את חיינו מן הקצה אל הקצה. אנו תקווה כי זה מה שיקרה לכם כאשר תקראו את המידע כאן.

מהו גנאלוג ומה משמעות המילה הזאת?

גנאלוג הוא חוקר שורשי משפחה אשר גם בונה אילנות יוחסין למשפחות. אילן יוחסין מתאר את ההיסטוריה של המשפחה שלכם וככזה הוא בעל ערך עצום למשפחות רבות. גנאלוג יודע איך לבנות אילן יוחסין מפורט ומקצועי ולכן יש לו תפקיד חשוב ביותר בחייהם של אנשים רבים.

אם גם אם אתם רוצים לדעת מאין באתם כדאי לכם לפנות אל גנאלוג ולעשות זאת בהקדם וכך להבטיח כי תכירו ותלמדו את המשפחה שלכם לעומק.

גנאלוג – כיצד אני יכול לעסוק בתחום זה?

לאחר שהבהרנו מהו גנאלוג עולה השאלה האם כל אחד יכול לעסוק בתחום זה? אם אי אפשר ללמוד גנאלוגיה באוניברסיטה אז איך כן אפשר ללמוד את המקצוע הזה? התשובה היא שאנו צריכים ללמוד זאת לבד או בעזרתו של גנאלוג אשר ילמד אותנו את העבודה שלו.

גנאלוג
SEBOK 195x

עליכם להבין כי יש צורך בהשקעה רבה כדי לעסוק בתחום הגנאלוגיה ואין ספק כי השקעה מתאימה תביא אתכם למומחיות מסויימת. כמובן שאין זה עניין של מה בכך ללמוד את המקצוע. זהו בין המקצועות היותר מסובכים להתמקצעות ומומחיות ולראייה אין הרבה גנאלוגים מקצועיים בארץ ובעולם.

האם כל גנאלוג הוא באותה הרמה?

עולה השאלה האם זה משנה באיזה גנאלוג אנו בוחרים והאם יש הבדלים ביניהם?

כמו בכל מקצוע יש הבדלים עצומים בין הגנאלוגים השונים ויש כאלו ברמה גבוהה לצד כאלו ברמה נמוכה. עליכם לבחור את הגנאלוגים הטובים בתחומם וזאת בכדי להבטיח כי הגנאלוג יעשה את עבודתו על הצד הטוב ביותר. לכן כאשר אתם באים לבחור גנאלוג אל תתביישו לשאול אותו כמה שיותר שאלות על הניסיון שלו, על הידע שלו ועל שיטת העבודה שלו. התשובות שתקבלו יכולות להבטיח לכם כי תבחרו את הגנאלוג הטוב ביותר אשר יבצע את העבודה הטובה ביותר עבורכם.

איך אבחר את הגנאלוג הטוב בתחומו?

אז איך נבחר את הגנאלוג הטוב ביותר בתחומו? איך נבחר גנאלוג מומחה אשר לא יאכזב אותנו? התשובה היא שאנו צריכים לבחון לעומק את שיטת העבודה של הגנאלוג. לכל גנאלוג יש שיטת עבודה משלו ועלינו מוטלת החובה לברר באיזה שיטה הגנאלוג עובד. ברגע שנברר זאת נוכל לבחור את המקצוען הטוב ביותר וכך להבטיח כי עץ המשפחה שלנו יהיה שלם וטוב. עליכם להבין כי בניית עץ משפחה היא משימה לא פשוטה כלל ולכן יש משמעות אדירה לשאלה באיזה גנאלוג אתם בוחרים. עליכם לשים דגש על כך בעת ההתלבטות באיזה גנאלוג לבחור ובעת מענה לשאלה איך נבחר את הגנאלוג הטוב ביותר בתחומו.

באילו מקורות מידע גנאלוג עושה שימוש?

גנאלוג טוב יעשה שימוש מקיף בהרבה מאוד מקורות מידע כמו האינטרנט, ראיונות אישיים, ארכיונים ועוד. ככל שהגנאלוג יהיה יותר טוב כך הוא יעשה שימוש במקורות מידע רבים יותר. כאשר אתם פונים אל הגנאלוג אל תתביישו ושאלו אותו עם אילו מקורות מידע הוא עובד וכך תדעו אם הוא מקצוען אמיתי או חובבן.

צביקה אורן גנאולוג מומחה בהכנת עץ משפחה

במשך השנים רכשתי ידע וניסיון בתחומים שונים של המחקר הגנאלוגי: חיפוש רשומות, פענוח מסמכים ומצבות, עריכת ראיונות אישיים, גילוי מגילות יוחסין, יצירת קשר עם קרובים ואנשים בעלי ידע רלוונטי, איסוף הממצאים וארגונם, העברת מסמכים ותמונות למדיה דיגיטלית (לרבות הכנת עותקי גיבוי), וכן הפקת ספר משפחה (עברית או אנגלית) על בסיס החומר שנאסף.

במסגרת המחקרים הגנאלוגיים ובניית עצי משפחה אני אוסף נתונים ומחפש עוד נתונים ומידע במקורות מידע דיגיטליים: מאגרי המידע של “יד ושם”, מנועי חיפוש, איתור מצבות, ארכיונים שונים, רשומות הגירה, מסמכים בדבר שינויי שם ועוד. אני מקיים שיחות וראיונות עם אנשים לצורך המחקר הגנאלוגי. בסיום איסוף הנתונים אני מעבד מידע הקשור למחקר השורשים הרלוונטי . והכול – כדי לגלות את מגילות היוחסין וכדי לאסוף את המסמכים והתמונות, לתיעוד שמירה ובניית עץ המשפחה.

מוזמנים לצור איתי קשר צביקה אורן – גנאולוג מומחה 0525696309

דילוג לתוכן